top of page

Kursy i szkolenia z doskonalenia techniki jazdy

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Faworyt w Wasilkowie zaprasza na kursy i szkolenia z techniki doskonalenia techniki jazdy.


Program szkolenia koncentruje się na umiejętnościach bezpiecznego prowadzenia samochodu w trudnych warunkach drogowych oraz radzenia sobie w niespodziewanych sytuacjach drogowych, wymagających np. awaryjnego zatrzymania pojazdu, wyprowadzenia samochodu z poślizgu, ominięcia przeszkody. Dzięki specjalnej infrastrukturze ODTJ oraz profesjonalizmowi naszych instruktorów techniki jazdy, gwarantujemy Państwu:

· najwyższą efektywność szkolenia,

· bezpieczeństwo pracowników i samochodów służbowych podczas szkolenia,

· poprawność merytoryczną przekazywanej wiedzy,

· realizację przemyślanego, zaawansowanego programu doskonalenia techniki jazdy, dostosowanego do Państwa potrzeb i oczekiwań.


Wszyscy uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia bądź kursu, będące dokumentem potwierdzającym podniesienie umiejętności w zakresie kierowania samochodem.

Czas trwania i forma organizacyjna szkolenia zależą od efektu, jaki zamierzają Państwo osiągnąć. Każda oferta przygotowywana jest indywidualnie z uwzględnieniem potrzeb.

Szkolenie może być organizowane indywidualnie lub w grupach od 3 do 6 osób. Prowadzimy szkolenia trwające od 2 do 8 godzin. Odpowiednio do czasu szkolenia i liczby uczestników przygotowujemy program zapewniający najwyższą efektywność. Zalecamy wykorzystanie do ćwiczeń praktycznych samochodów, którymi kierowcy jeżdżą na co dzień. Istnieje też możliwość przeprowadzenia szkolenia na samochodach ośrodka.

PROGRAM SZKOLEŃ

Głównym celem naszych szkoleń jest doskonalenie umiejętności przewidywania, rozpoznawania i unikania sytuacji krytycznych w ruchu drogowym. Kładziemy nacisk na zrozumienie zjawisk związanych z ruchem samochodu oraz kształcenie właściwych reakcji kierowcy. Wpajamy zasady rozważnego i kulturalnego zachowania za kierownicą.


Praktyka, którą realizujemy podczas szkoleń i kursów ma na celu uświadomienie kierowcom podstawowych zależności między wykonywanymi przez nich czynnościami a torem jazdy samochodu oraz wychwycenie i wyeliminowanie zachowań zagrażających bezpieczeństwu na drodze:

1. Efektywne ruszanie z miejsca, przyspieszanie i zatrzymanie pojazdu, hamowanie awaryjne – umiejętność przewidywania drogi hamowania w zależności od warunków panujących na drodze.

2. Pokonywanie zakrętów – bezpieczna prędkość w łuku, przyspieszanie i hamowanie w łuku z uwzględnieniem rodzaju napędu, dostosowanie toru jazdy do charakterystyki zakrętu.

3. Slalom – operowanie kołem kierownicy w skręcie manewrowym i szosowym.

4. Poślizg kół podczas jazdy na wprost i po łuku, doświadczanie poślizgu bocznego samochodu, wyprowadzanie samochodu z poślizgu w zjawiskach podsterowności i nadsterowności – ćwiczenia na płytach poślizgowych oraz samochodem na trolejach.

5. Omijanie niespodziewanej przeszkody w sytuacjach krytycznych – ćwiczenia ze zmianą właściwości nawierzchni oraz z wykorzystaniem kurtyn wodnych.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page